Historia i misja

Kultura blisko Ciebie – wyrusz z nami w podróż do świata muzyki!

 

Fundacja Czas Sztuki została utworzona z końcem 2017 roku w małej wsi Dębowce w powiecie mińskim w gminie Mrozy. Powstała z miłości do muzyki i chęcią dzielenia się nią z innym oraz z miłości do pięknych, małych, wiejskich, malowniczych miejscowości na Mazowszu Polski.

 

Jesteśmy organizacją pozarządową, która od początku powstania intensywnie organizuje różnego rodzaju wydarzenia artystyczne głównie w powiecie mińskim, siedleckim i węgrowskim, ale również i w innych zakątkach Polski. Nasze wydarzenia odbywają się  w małych miejscowościach. Pokazujemy piękno kultury i muzyki klasycznej każdemu.

Organizujemy koncerty muzyki klasycznej, rozrywkowej, jazzowej, koncerty kolędowe, spotkania muzyczno-poetyckie, pokazy kina niemego z muzyką na żywo, audycje edukacyjne dla dzieci w szkołach, audycje edukacyjne dla seniorów w domach opieki i zakładach opiekuńczo-leczniczych, zamówienia kompozytorskie na powstanie nowych kompozycji i prawykonania tych kompozycji oraz nagrania płyt utworów polskich kompozytorów.

Naszą misją jest popularyzacja muzyki klasycznej kameralnej na terenach o utrudnionym dostępie do instytucji kulturalnych i tym samym do wydarzeń artystycznych.

Wychodzimy naprzeciw potrzebom mieszkańców małych miejscowości i przychodzimy do nich z ofertą artystyczną i edukacyjną.

Wszystkie organizowane przez nas wydarzenia są bezpłatne dla słuchaczy.