Zarząd Fundacji

Maksymilian Grzesiak

Maksymilian Grzesiak

 

Jestem absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w mistrzowskiej klasie skrzypiec profesora Tadeusza Gadziny. Świetnie odnajduje się zarówno jako solista, kameralista czy koncertmistrz orkiestry. Zajmuję stanowisko pierwszego koncertmistrza Teatru Muzycznego w Lublinie. Jestem założycielem jedynej w Polsce orkiestry studyjnej Melanidis Orchestra, która zajmuje się nagrywaniem muzyki do filmów. Jestem także członkiem zespołu Tango Fuerte – kwintetu specjalizującego się w wykonywaniu utworów Astora Piazzolli, kwartetu smyczkowego The Time Quartet oraz kwartetu smyczkowego Warsaw String Quartet, który na stałe współpracuje z wokalistką Alicją Majewską i pianistą Włodzimierzem Korczem. 

Moją pasją jest jeżdżenie na snowboardzie, longboardzie oraz zwiedzanie Afryki.

Katarzyna Grzesiak

 

Granie na skrzypcach to moja pasja od dziecka. Oprócz ukończenia Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie ukończyłam także Akademię Leona Koźmińskiego, otrzymując tytuł magistra na kierunku zarządzanie i marketing. Uwielbiam grać muzykę kameralną, ale najlepiej odnajduje się, gdy jednocześnie mogę być konferansjerem koncertu i przekazywać słuchaczom nie tylko ciekawostki muzyczno-historyczne, ale również opisując emocje, które odnajduje w muzyce klasycznej. Tworzę scenariusze warsztatów dla dzieci i seniorów, a także koordynuje działania wielu projektów artystycznych. Moje muzyczne pasje przekazuję na co dzień mojemu synkowi Nikodemowi.

Katarzyna Grzesiak
Małgorzata Maśluszczak

Małgorzata Maśluszczak

 

Jestem wiolonczelistką, aranżerką, kameralistką i kompozytorką. Obok muzyki klasycznej, która jest niewątpliwie najbliższa mojemu sercu, doskonale odnajduję się również w interpretacjach muzyki etno, rock i jazz i w tych stylach najczęściej tworzę swoje własne utwory. Już od najmłodszych lat wiedziałam,że nie jestem typem konkursowej solistki. Początkowo jako pianistka –  idąc w ślady mojej Mamy, następnie jako wiolonczelistka – kameralistka zainspirowana działalnością artystyczną mojego Ojca (altowiolisty Kwartetu Wilanów) odnalazłam swoje powołanie w grze zespołowej – kwartet smyczkowy czy mały band elektro akustyczny to formacje jakie lubię najbardziej jako instrumentalistka.

W wolnych chwilach eksperymentuję muzycznie – dzielimy z mężem wspólną pasję i zamiłowanie do syntezatorów modularnych a moją drugą niemuzyczną pasją jest kuchnia i odkrywanie nowych smaków.